Rafał Wędzicki OP

Szereg postaci na znanych z kart Pisma Świętego – Mojżesz, prorocy, a nawet Piotr w Ewangelii Łukasza – kiedy Bóg wybiera ich do wypełnienia ich misji wątpią, opierają się, szukają wymówek. Wielu na początku uważa, że Bóg pomylił się przy wyborze i pewnie gdzieś znalazłby się bardziej odpowiedni kandydat

Cel:
Doktorat z nauk biblijnych w Jerozolimie
Potrzebne środki:
19 080 złotych
Zebrane środki:
0 złotych

Z pewnością jak wiele innych osób, czytając Pismo Święte od dawna zadawałem sobie pytanie, dlaczego Bóg wybiera konkretnych ludzi do odgrywania szczególnych ról i wypełniania konkretnych zadań. Już w czasach Jezusa istniały zupełnie różne odpowiedzi na to pytanie. Czy biblijni bohaterowie zasłużyli sobie na bycie wybranymi do swoich ról czy dostali „za darmo” szansę na rozwój? I w konsekwencji, co to mówi o patrzeniu Boga na człowieka? Jest to niezwykle ciekawy i ważny temat, dlatego postanowiłem przyjrzeć się mu bliżej w ramach mojej pracy doktorskiej.

Od jesieni 2021 roku mieszkam w Jerozolimie i kontynuuję studia we Francuskiej Szkole Biblijnej i Archeologicznej. Przez ostanie półtora roku brałem udział w seminariach doktoranckich i innych zajęciach wymaganych programem szkoły oraz napisałem kilka egzegetycznych prac, które przygotowuję do publikacji w czasopismach naukowych. W tym semestrze zaczynam pisanie pracy doktorskiej i zamierzam obronić ją wiosną 2026 roku.

Roczny koszt studiów w Jerozolimie (opłaty akademickie, koszty życia, ubezpieczenie, materiały do nauki) to 69 642 zł. Aktualnie jestem stypendystą fundacji Renovabis, której finansowe wsparcie pomaga pokryć dużą część kosztów mojego pobytu i studiów w Izraelu (43 200 zł). Do tego dzięki odprawianiu intencji i oprowadzaniu grup mogą jeszcze dorzucić 7 362 zł. W tym roku potrzebuję jeszcze 19 080 zł.

Jeśli masz taką możliwość, zostań moim mecenasem.

Jeśli chciałbyś zostać mecenasem brata Rafała i pomóc mu uzyskać doktorat z nauk bilbijnych, napisz do nas.

Wesprzyj nas!

Zobacz, jak możesz nas wesprzeć i dowiedz się, co dzięki temu zrobimy.

ul. Stolarska 12

31-043 Kraków

[email protected]

Obserwuj nas: