Slide
OdtwórzPlay

Dominikański Ośrodek Liturgiczny

Dążymy do tego, byśmy wszyscy mogli świadomie uczestniczyć w pięknej liturgii. Przekazujemy informacje, opinie i materiały poszerzające rozumienie sakramentów. Tworzymy przedmioty, które podkreślają treść i godność celebracji liturgicznej, a także wysokiej jakości produkty, pozwalające na co dzień z radością i dumą przeżywać wiarę.

Organizujemy środowisko osób zaangażowanych w odnowę liturgii. Propagujemy i kontynuujemy osiągnięcia osób zaangażowanych w celebrowanie, badanie i dbanie o piękno liturgii. Przede wszystkim zbieramy i promujemy dzieła tych, którzy tworzą i działają przy klasztorach dominikańskich. Spotykamy ze sobą duchownych i świeckich, kompozytorów i osoby pielęgnujące dawne tradycje, praktyków i tych, którzy teoretycznie podchodzą do zagadnienia celebracji. O liturgii chcemy nie tylko opowiadać, ale samemu ją celebrować.

Od lat organizujemy w wakacje Warsztaty Muzyki Niezwykłej, które gromadzą w Krakowie na tydzień około trzystu pasjonatów śpiewu liturgicznego. Wrzesień to niezmiennie od ponad dekady największe w Polsce rekolekcje liturgiczne Mysterium fascinans, w których kolejnych dwieście osób łączy celebrację pięknej liturgii z naukowym namysłem nad nią. Owocem tych rekolekcji jest seria książkowa o tym samym tytule, której publikowanie rozpoczęliśmy z Wydawnictwem WAM, obejmująca kluczowe, a niedostępne dotychczas w języku polskim pozycje książkowe na temat liturgii. Od niedawna organizujemy także Rekolekcje Liturgiczne dla Rodzin, na które w Wielkim Poście przyjeżdżają z całej Polski głównie małżeństwa z małymi dziećmi.

Prowadzimy Szkołę Kantorów, czyli dwuletni kurs liderów śpiewu we wspólnotach liturgiczny. Aktywnie działamy w przestrzeni wirtualnej, prowadząc serwis Liturgia.pl, którego zadaniem jest popularyzacja wiedzy o liturgii i dostarczenie praktycznych narzędzi do jej przygotowania; a także tworząc serwisy tematyczne, podcasty i inne projekty internetowe. Organizujemy konferencje, seminaria i spotkania, poświęcone m.in. teologii liturgii, muzyce kościelnej czy sztuce sakralnej.

Zainteresowaliśmy Cię? Dowiedz się więcej o niezwykłej ofercie Ośrodka Liturgicznego na stronie internetowej oraz śledź media społecznościowe:

Wesprzyj nas!

Zobacz, jak możesz nas wesprzeć i dowiedz się, co dzięki temu zrobimy.

ul. Stolarska 12

31-043 Kraków

[email protected]